ČLU Beroun nestačil na Libiš

V 10. kole ONDRÁŠOVKA krajského přeboru přivítal Beroun, netradičně v neděli dopoledne, celek z Libiše. Beroun se musel obejít bez dvou stabilních hráčů Tomáše Ježka a Dominika Riga. Z počátku to na hře Berouna nebylo znát, ale s přibývajícím časem se neúčast těchto dvou hráčů projevila jako klíčová. Ale popořadě.

V 1. poločase se hra odehrával převážně na polovině Berouna a kombinačně lepší hosté z Libiše hrozili zejména po stranách hřiště a svými jedovatými centry zle zatápěli berounské obraně. Ta odolávala i pomocí brankáře Romana Hosnédla, kterého pustil do brány Pavel Šebek. Hosnédl podržel Beroun hlavně při šanci Tomáše Kvídy při nájezdu ze strany. Beroun hrozil hlavně z rychlých protiútoků a jeden z nich málem skončil v soupeřovi síti, a to když se po rychlé akci balon dostal k Davidovi Soukupovi a ten zpětnou přihrávkou našel Jakuba Krůtu, který bohužel minul. Obrana Libiše pracovala spolehlivě a hlavně ve vzduchu kralovala.

Do druhého poločasu se nastoupilo ve stejných sestavách. Beroun nastoupil odvážněji, ale slibně se rozvíjející protiútoky končily nepřesnými přihrávkami. To byl také jeden s problémů, kdy 2-3 přihrávka končila na kopačkách libišských hráčů. Beroun makal, dřel, ale Libiš přidala na obrátkách příchodem Tomáše Stejskala, který svými dvěma góly utkání rozhodl. Prví trefil z hranice šestnáctky přesnou ranou k tyči a druhý hlavou po centru z levé strany. Beroun zbraně nesložil a zápas ještě zdramatizoval Lukáš Sklenář proměněnou penaltou po faulu na Lukáše Markvarta.To však bylo ze strany Berouna vše a je potřeba sportovně uznat, že vítězství Libiše bylo zcela zasloužené.

ČLU Beroun: R. Hosnédl, J. Krůta, D. Počta, J. Král, M. Krčma, D. Soukup (63. L. Markvart), J. Počta, P. Pipiška ,L. Sklenář, M. Štrougal, M. Horel

TJ Sokol Libiš: V. Kratochvíl, J. Prieložný, M. Malák, M. Pešek, Z. Šenkeřík, M. Šobr (89. P. Dušek), T. Kvída, P. Zuskin, I. Adenubi, M. Brožek (63. T. Stejskal), P. Očovan (86. J. Pořízek)