Podzemského potěšila pracovitost hráčů !!!

Beroun – Bezesporu největším lákadlem úvodního fotbalového víkendu, který byl dostupný divákům z našeho regionu, byl duel krajského přeboru mezi Českým lvem-Union Beroun a Spartakem Příbram.

Domácí zvítězili 2:0. Za utkáním se ohlíží trenér ČLU Petr Podzemský. „Do utkání jsme vstoupili aktivně, kýženou první branku jsme vstřelili v pětatřicáté minutě po samostatné akci Marka Horela, kdy našel zpětnou přihrávkou Jakuba Krůtu a ten se štěstím pod tělem příbramského gólmana otevřel skóre,“ měl důvod k radosti domácí kouč.

„V prvním poločase zápas nepřinesl mnoho pohledného pro oko diváka. Hrálo se spíše ve středu pole, ale domácí měli přeci jen více ze hry a vytvořili si gólové možnosti, z nichž jednu využili. Naše akce končily před vápnem a pokud jsme se ke střele dostali, jednalo se o velmi slabé zakončení,“ popsal dění na hřišti trenér Spartaku Marek Zárybnický.

V takto rozehraném utkání je vždy důležitá druhá branka, ale na tu si museli domácí počkat. „Chtěli jsme přidat druhou branku, ale ta přišla až v 74. minutě po kolmici Lukáše Sklenáře na Marka Horela, který propálil hostujícího gólmana,“ oddechl si Podzemský.

Hosté byli pasováni před začátkem sezony na jednoho z černých koní přeboru. V jejich středu citelně scházel Antonín Rampa. „Soupeř zahrozil v prvním poločase nebezpečnou hlavičkou, která však mířila nad branku debutanta Martina Hůly,“ přiblížil největší šanci hostů trenér ČLU.

Byl to naopak jeho tým, který mohl navýšit skóre. „Ve druhém poločase po krásně zahrané standardní situaci Martina Krčmy hlavičkoval David Počta do tyče, tu samou konstrukci trefil Marek Horel po samostatné akci ve druhém poločase,“ litoval neproměněných situací Podzemský.

„Je třeba domácí pogratulovat k zaslouženému vítězství. Po celé utkání byli fotbalovější, vyhrávali většinu soubojů a vytvořili si mnoho šancí. My, díky brankáři Martinu Solnařovi, vezeme přijatelnou porážku a pokusíme se zmobilizovat síly na domácí zápas,“ dodal Marek Zárybnický.

Pro Beroun jsou tři body důležité, jsou na dohled druhému místu v tabulce. „Mně strašně potěšilo, jakým způsobem hráči do utkání vstoupili a jak ho odpracovali. Na každém z nich byla znát koncentrace od první minuty až po závěrečný hvizd. Hráčům jsem po zápase pogratuloval k odvedené práci.  Jsem spokojený, jakým způsobem jsme utkání zvládli,“ uvedl Petr Podzemský, který s úsměvem dodal: „Defenzivní činnost celého mužstva byla odměněna nulou Martina Hůly, kterou pokladník zaznamenal do hráčské kasy.“

Beroun se posunul na pátou příčku krajského přeboru a na třetí Poříčí nad Sázavou ztrácí pouhé dva body. Na jeho hřišti hraje Český lev-Union už v dalším kole v sobotu od 15 hodin. Půjde o hodně.

Zdroj: https://berounsky.denik.cz/fotbal_region/podzemskeho-potesila-pracovitost-hracu-20180313.html