První přípravné utkání je úspěšně za námi

V úterý 26. 7. 2016 sehrálo „A“ mužstvo své první přípravné utkání. Na Ostrov přijelo kombinované mužstvo Rokycan. Na utkání bylo znát, že se jedná o přípravné utkání a obě mužstva se nevyvarovala několika chyb. Domácí zahajovali ve složení: Hejcman – Krčma, Počta D., Vopěnka, Hrdlička – Duchoň, Ježek, Štrougal, Porsch – Marek, Novák Michal.

Více ze hry a kvalitnější kombinace však předváděli po celé utkání domácí hráči, kteří se v prvním poločase dostali brankou Michala Nováka do vedení. Berounští se dostali do několika dalších slibných šancí, ale brankou už žádná neskončila. Navýšení skóre domácích odmítl také rozhodčí, který po faulu na Štrougala neodpískal pokutový kop. Domácí brankář Hejcman, s výjimkou několika náznaků šancí, neměl mnoho práce.

Do druhé půle udělali trenéři několik změn – do branky se postavil Šebek, do útoku naskočil Krůta. Herní převahu měli i v druhém poločase domácí. Hned po několika minutách navýšil hezkou střelou Krůta skóre na 2:0.  Z ojedinělé šance hosté snížili na 2:1. Drama však domácí odmítli a hned o minutu později domácí Krůta zaznamenal svou druhou branku v zápase. Další branku přidali opět domácí – podruhé se prosadil také Michal Novák chytrou střelou na zadní tyč. Tečku za utkáním udělal pátou brankou domácí útočník Luďa Marek.

Domácí mužstvo tak svoje první přípravné utkání vyhráli jednoznačně 5:1. Nutno podotknout, že utkání ukázalo na čem je ještě potřeba zapracovat a také, že přijdou soupeři mnohem těžší.