V závěru Tuchlovice strhly vítězství na svou stranu

„A“ mužstvo ČLU zajíždělo na hřiště Tuchlovic, kde se jim daří. Tentokrát smolně prohráli 2:1. Přečtěte si jak hodnotili zápas tuchlovičtí. Článek byl převzat z jejich webu.

AFK Tuchlovice: Šimek – Gerhardt (79´ Holan), Nejedlý, Brož, Hajník (K) – Hafenrichter, Pudil – Cabejšek, Kedroň, Brnovják (73´ Balík) – Kraus

ČLU Beroun: Hejcman – Krčma, Počta, Rigo, Pipiška – Grajcar, Novák, Vopěnka (K), Štrougal – Horel, Váňa (82´ Rajtr)

Ve 13. kole nás navštívil tým z Berouna. Věděli jsme, že hrají fotbalově a že duel nebude vůbec jednoduchý. Do utkání jsme nastoupili ve stejné sestavě jako minulý týden v Mnichově Hradišti. Bohužel nám stále chyběla dvojice zraněných Skořepa a Hadrika. Hru jsme začali bojovně, hráli jsme dopředu a snažili se střílet na bránu. I díky nepřesným přihrávkám hostí jsme měli po většinu první půle balón na kopačkách my. Již v 5. minutě Kedroň přečetl obránce hostí, když vystihl jeho přihrávku a namířil si to mezi oběma stopery na bránu, bohužel obránce hostů odčinil svou chybu a nenechal Kedroňě ve vápně zakončit. Dalším zajímavým okamžikem bylo když Kedroň ve 13. minutě dlouhým nákopem poslal Cabejška po lajně, jenž před bránou našel Krause, ale ten pálil bohužel nepřesně a Hejcman zvládl balón vyrazit do bezpečí. K první šanci se hosté dostali až ve 20. minutě a to pálili mimo bránu. Bohužel jejich další šance přišla dříve než jsme čekali. Ve 23. minutě se před bránou osamostatnil Krčma a zodpovědně zakončil. Ač jsme prohrávali, ve hře jsme měli stále převahu a to nás dovedlo až do 40. minuty kdy byl kousek za velkým vápnem faulován Brnovják. Hajník se postavil k rozehrávce přímého kopu a poslal míč před bránu, kde po sklepnutí Hafenrichtera dílo dokonal Brož a nám se ještě před poločasem opět dýchalo o něco lépe. Do poločasu se již nic nezměnilo a do kabin se šlo tedy za nerozhodného stavu.

Druhý poločas jsme již tak jednoznačně neovládli. Více štěstí a centrů před bránu se rodilo na straně hostí. Ač měl Beroun hodně šancí, přímo bránu ohrozili jen párkrát. Jejich nepřesnost při zakončování se jim vymstila v 81. Minutě, když už se začínali všichni smiřovat s plichtou, tak Kraus uklidil svou střelu až do sítě a my se mohli podruhé radovat. Do konce poločasu ještě hosté pár šancí měli, ale vedení jsme si pohlídali a připsali si krásné tři body. Příští týden nás čeká velmi těžké utkání v Semicích, kde se nám dosud nedařilo, tak budeme držet palce, aby se hradba prolomila.

Hodnocení trenéra AFK Tuchlovice: Beroun hrál všechny zápasy venku velmi dobře, všude vedl o poločase, má mladé mužstvo, hrají fotbal, na hrotu doplněné čtyřicetiletým Horelem, který byl největším nebezpečím! Začali jsme dobře, měli převahu, soupeře jsme trochu popustili a snažili se o rychlý přechod, Beroun měl vzadu okénka, zkoušeli jsme to, ovšem ve 24.minutě po ligové akci vstřelil Krčma branku a Beroun byl na koni. Tlačili jsme se na polovinu soupeře, měli jsme spoustu standardek, a po jedné z nich vyrovnal šikovně Brož. Ve druhé půli se hrál dobrý fotbal, bylo to vyrovnané, v 81.minutě nádherně seběhl Balík do lajny, otevřel prostor pro Vencu Krause a ten si věděl rady. Navedl míč do středu a z hranice šestnáctky propálil Hejcmana – 2:1! Poslední minuty jsme si pohlídali, prostřídali jsme a zaslouženě získali 3 body! Hosté ještě nadávali sudímu, že nic nenastavil, to už ale zněl kabinou vítězný pokřik. Jedno pivo bylo povoleno a nyní nás čekají 2 utkání pravdy. Venku Semice a doma na závěr derby s výborným Slaným.

Hodnocení trenéra ČLU Beroun: Já si myslím, že to byl zápas na remízu, který jsme odehráli docela dobře, takticky. Možná jsme byli i fotbalovější než domácí. Bohužel rozhodlo to, že my jsme za stavu 1:1 šance neproměnili a domácí na 2:1 dokázali zápas otočit. Jinak si myslím, že by zápasu slušela remíza.

Branky: 41´ Brož, 81´ Kraus – 24´ Krčma