Zbuzany si z ostrova odvezli všechny body

Zatím nejkvalitnějším soupeřem, který v krajském přeboru zajížděl do Berouna byl celek nedalekých Zbuzan. Mužstvo má ve svých řadách exligové fotbalisty, kteří předvádí pohledný fotbal. I přesto, že se domácí dostali hned v úvodu utkání do vedení, nakonec doma prohráli.

Zahajující sestava: Hejcman – Krčma, Vopěnka, Počta, Ježek – Duchoň, Grajcar, Pipiška, Horel, Kraus – Krůta. Na střídání: Rigo, Hosnédl, Raiter, Novák Miloš.

První branka přišla po krásné kombinaci domácích kdy si několikrát vyměnili míč z jednoho doteku a následnou střelu Horela doklepnul do odkryté branky Krůta. V tu chvíli vše vypadalo optimisticky a i přesto, že hosté měli míč častěji na svých kopačkách, do vyložených šancí je domácí nepouštěli.

Vyrovnání, ale soupeři doslova darovali. Domácím se nepodařilo odvrátit rohový kop, míč se vrátil do vápna a po několika odrazech se dostal k volnému zbuzanskému útočníkovi. Ten se už nemýlil a na dvakrát doklepnul míč do branky.

Od té doby padal míč do sítě pouze na domácí straně. I další branky ale berounští Zbuzanům doslova darovali. Po rohovém kopu rozehraném na přední tyč, zakončil hostující útočník hlavou do odkryté branky i přesto, že na tuto variantu rohů byli domácí dobře připravení – 1:2.   Za nepříznivého stavu pro domácí se šlo do kabin.

Ve druhém poločase zlepšili domácí hráči důraz a snažili se míč držet více na svých kopačkách. To se jim dařilo, branky ale padali pořád do stejné sítě. Ze slibné standartní situace pro domácí na hranici šestnáctky byl rychlý brejk Zbuzan, který zkušeně zakončil Lička lobem přes vybíhajícího Hejcmana – 1:3. Znovu skóre hosté navýšili po centru do vápna, kde si domácí počínali nedůrazně a nechali hostujícího útočníka zakončit k tyči Hejcmanovi branky 1:4. Tečku za brankovým účtem udělali domácí opět po rohovém kopu, když se prosadili opět hlavou. Domácí mohli v závěru alespoň upravit skóre, když nejprve rozhodčí neuznal branku domácím pro faul na brankáře, který ale viděl pouze on. Míč si hostující brankář hodil do sítě sám. Po krásné přihrávce Riga postupoval sám na branku Horel, síť za zády Čontofalského ale nerozvlnil.

Zápas tak skončil pro domácí krutým výsledkem 1:5. Nutné je ale dodat, že hosté mají opravdu kvalitní tým a hrají pohledný fotbal.

Za týden hrajeme opět doma se Sokolem Semice. Přijďte fandit.