Povedené oslavy v Berouně, Žižkov drželi fotbalisté až do konce

110 let od založení klubu oslavili v Berouně hráči Českého lva-Unionu pohárovým duelem s druholigovým Žižkovem. Ten brzy vedl o dvě branky, ale pak se domácí drželi až do závěru, kdy jejich otevřenější hru potrestali Auer a bývalý reprezentant Dan Pudil.

„Litujeme především nezvládnutého konce, v němž jsme obdrželi dvě slepené branky,“ líčil trenér berounského klubu Martin Pech.

To hostující trenér Zdeněk Hašek, jenž si vytyčil, že Žižkov bude ve druhé lize mezi trojicí nejlepších mužstev, domácí partu pochválil. „Beroun mě překvapil zejména dobře hranou obranou. Někdy to bylo sice až moc tvrdé a zlobil jsem se, ale kvalita tam byla,“ přiznal.

Na berounské oslavy si v průběhu dvou dnů našla cestu bezmála tisícovka fotbalových příznivců, nejvíce samozřejmě zmíněné hlavní

utkání A týmů ČL-U Beroun a Viktorie Žižkov. „V přestávce mezi oběma poločasy proběhlo slosování vstupenek o auto na víkend věnované Auto Masarik-Škoda centrum Beroun. Děkujeme všem našim příznivcům a partnerům, kteří se na úspěšném a bezproblémovém průběhu oslav podíleli,“ dodal Martin Pech se speciálním poděkováním městu Beroun a společnostem Tipsport a Auto Masarik.

Český Lev-Union Beroun – Viktoria Žižkov 0:4 (0:2). Branky: 12. Súkenník (pen.), 19. Nabijev, 88. Auer, 90+1. Pudil. Rozhodčí: P. Franěk – M. Vitner, P. Vlasjuk. Diváci: 500.

Beroun: Šebek (46. Hůla) – Počta, J. Počta, Lacina (78. Král), Krůta, Novák (78. Soukup), Břížďala, Štrougal, Lhotka, Pelikán, Bednárik (54. Poslední).

Žižkov: Švenger – Muleme, Skopec, Diviš (46. Žežulka), Pázler, Urbanec, Súkenník (46. Richter), Quintero (58. Tusjak), Březina(46. Auer), Nabijev (58. Bazal), Pudil.

Předzápas:

SG Union Beroun – AFK Loděnice 3:3