Martin Pech už přemýšlel o rozstřelu, jásal však po plném bodovém zisku

/ROZHOVOR/ První kolo. A po takové době! Fotbalisté Berouna se na úvodní divizní duel s Jindřichovým Hradcem těšili, navíc se jim podařilo zvítězit 2:1, takže v partě Českého lva-Unionu panovala spokojenost. Potvrdil to i trenér vítězů Martin Pech.

stup do soutěže je vždy důležitý. Je navíc výhra dobrá pro posílení sebevědomí?
Ano, ale to si myslím, že platí pro každý tým. V současné době o to víc, že se jednalo o první mistrovský zápas po více než pěti měsících.

Po čtvrthodině jste inkasovali, jak gól padl?
Po dobře rozehraném úvodu to byla pro nás sprcha. Po rychlém protiútoku se soupeři povedlo dostat míč k jejich nejlepšímu střelci Tomanovi a ten zblízka nezaváhal.

Za chvíli jste ale vyrovnali, jak se prosadil Jakub Krůta?
Odpověď byla z naší strany velmi rychlá a výborně kombinačně sehranou akci přetavil ve vyrovnávací gól Kuba Krůta, hlavičkou z prostoru hranice malého vápna.

Měl někdo pak víc ze hry a měli jste nějaké šance?
Ještě v první půli byly k vidění šance na obou stranách. Zakončení Tomáše Lhotky vykopával soupeř z brankové čáry, jen v boční síti pak skončila střela ze slibné pozice Kuby Krůty. Radovat se mohl ale i soupeř, když prudká střela jednoho z jejich hráčů skončila na tyči Šebkovy branky. Ve druhém dějství bylo postupem času zřejmé, že rozhodne jediná branka. V nadějných pozicích se ocitli hráči obou týmů, ovšem jak my, tak hosté před finální či předfinální fázi neřešili dobře.

Rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem. Gól byl zapsán jako vlastní, bylo to po nějakém závaru nebo tlaku?
Bylo to takové klasické nedáš,dostaneš… Soupeř těsně před obdrženým gólem nevyužil svojí šanci a prakticky vzápětí inkasoval. Z křídelního prostoru poslal do vápna prudký centr David Soukup, kde vzápětí došlo k jeho sražení od hostujícího stopera do vlastní sítě.

Máte tři body, zazněl v kabině vítězný pokřik?
Zazněl! Byli jsme rádi za vydřené vítězství. Zvlášť, když vítězný gól přišel až v samotném závěru utkání. Vlastně už v době, kdy jsem začal přemýšlet, koho pošlu na penaltový rozstřel…

Zdroj: Berounský deník