První jarní „mistrák“ Berounu nevyšel

V prvním jarním mistrovském utkání Beroun zaváhal a hostující Rejšice si tak odvezli všechny body po výhře 0:2.

Sestava: Šebek – Krčma, Vopěnka, Počta, Duchoň (Slabý) – Soukup (Kraus), Grajcar, Ježek (Kasl), Štrougal, Fejtek – Krůta. Na střídání: Slabý, Kraus, Kasal, Rilich.

Přitom domácí nezačali vůbec špatně. Hra byla celkem vyrovnaná. Hosté se snažili od samého začátku domácí rozehrávku napadat a znepříjemnit jim přechod do útoku. V úvodní dvacetiminutovce to ale domácí zvládali celkem dobře a vytvořili si několik slibných příležitostí kolem vápna. Tu největší šanci měl na hlavě Krůta po nadýchaném centru Fejtka. Gólman hostí však se stěstím hlavičku zlikvidoval. Od té doby se však na domácí kopačky vloudila nejistota a nepřesnost a iniciativu přvzali hosté. Domácí nakopávali dlouhé míče, které obrana hostí bez problémů sbírala nebo o míč domácí přišli svou nepřesností. Hosté se od začátku dostávali do šancí především dlouhými křižnými pasy na zabíhající záložníky, kteří nebezpečně centrovali míče před domácí branku. S centry si ale domácí obrana poradila. A tak to hosté zkusili kombinací na hranici pokutového území. Prostrčili míč na nabíhajícího útočníka, který zpětnou přihrávkou našel osamoceného hráče ve vápně. Ten míč uklidil na zadní tyč – 0:1. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro domácí.

Do druhé půli šli domácí s tím, že chtějí něco změnit, více kombinovat a přitlačit hosty v jejich vápně. Dlouhou dobu se jim to dařilo a vytvořili si opět několik slibných příložitostí. Především po centrech ze strany měl na hlavě dvakrát srovnání opět Krůta a také Soukup, síť ale nerozvlnili. Poté se do šance dostal střídající Kraus, který dostal výbornou přihrávku za obranu od Grajcara a mohl postupovat sám na brankáře. Ten však včasným výběhem šanci zlikvidoval. Hosté zpočátku hrozili pouze z brejků, branku ale vážněji neohrozili a nebo jejich střely s přehledem lapil Šebek. Domácí ale jako by si vzpoměnli na první poločas a řadou nepřesností dostali hosty opět do hry. Po chybě na pravé straně obrany následoval balon pod sebe až na vápno, který nikdo trestuhodně nezachytil. Na vápně se k němu dostal jako první nikým neobtěžovaný hráč hostí a utaženou přízemní střelou schoval míč za zadní tyč domácí branky – 0:2. Hosté mohli navýšit skóre ještě jednou. Míč dokonce skončil v domácí brance, rozhodčí ovšem nejprve pískal faul na hranici vápna, který již neznamenal větší ohrožení pro Šebkovu svatyni. Zápas tak skončil 0:2 pro Rejšice.

První zápas tak domácím příliš nevyšel, je třeba vyvarovat se nepřesností a proměňovat šance. Příští týden zajíždíme na hřiště nováčka z Hvozdnice a přivezeme si body zpátky!

BEROUN DO TOHO!

IMG_20160813_180838 IMG_20160813_180616 IMG_20160813_180613 IMG_20160813_163946