Martin Pech očekává problematickou logistiku hlavně u mládeže

Předseda fotbalového Českého lva-Unionu Beroun a zároveň trenér divizního áčka Martin Pech má po zveřejnění faktu o restartu soutěží o zábavu postaráno.

První berounský tým začne v divizi už na konci ledna. „Jde o snahu Řídící komise pro Čechy dohrát celou soutěž, v našem případě divizi, kromě dohrávek, bez vložených střed. Začátek je tedy v nejzazším termínu, od kterého je možno celou soutěž dohrát do konce června,“ uvedl Pech, který podotkl: „Tento restart se v našem klubu týká i obou dorosteneckých mužstev. U mládeže jsem ale na pochybách, zda bylo zvoleno správné řešení.“

Stejně jako ostatní musí mít ČLU Beroun plán přípravy už hotov. „Podobně jako další mužstva jsme již měli dopředu vypracován plán zimní přípravy, který se po zveřejnění data plánovaného restartu pouze časově upravil. Divizní A tým by měl do začátku restartu sehrát tři přípravné zápasy,“ řekl berounský trenér.

Restart soutěží je pro mnohé radostný, funkcionáři však mohou mít vrásky na čele. „Za mě osobně určitě se těším méně než na jaře, respektive v létě. Nyní předpokládám velké komplikace, které souvisí se situací v České republice, v kombinaci se zimním obdobím. Bude určitě zapotřebí i velká dávka štěstí ohledně počtu zranění, nemocných, či hráčů v karanténě,“ uvažuje Martin Pech, jehož trápí i další věc: „U mládeže bude více problematická logistika, do soutěže zde také zasáhnou jarní prázdniny a podobně.“

Zdroj: Berounský deník