Berounský důvod k oslavám? Dvanáct bodů z pěti zápasů, usmíval se Šebek

/ROZHOVOR/ Další vychytanou nulu si připsal na své konto v divizním utkání brankář fotbalistů Českého lva-Union Beroun Pavel Šebek. Jeho tým zvítězil v Sedlčanech těsně 1:0 a berounský gólman odpovídal na dotazy Deníku.

Zápas se lámal ve druhém poločase, kdy měli domácí dva vyloučené a Lukáš Sklenář dal gól. Jak jste viděl z branky tyto situace?

První gól v zápase byl rozhodující, šancí jsme na něj měli dost. Před první brankou jsme dvakrát nastřelili břevno, takže jsem pořád věřil, že nám to tam spadne. Lukáš Sklenář výborně zahrál standardní situaci, po které balón zapadl až do brány. Domácí dohrávali v devíti lidech. Mohli jsme rozhodnout druhým gólem, ale penaltu jsme neproměnili. V závěru utkání jsme se spíše soustředili na obranu, nechtěli jsme zbytečně inkasovat, což se nám povedlo.

Na svém kontě máte nulu, které okamžiky byly pro vás nejsložitější?

Z nuly mám radost, protože nám pomohla k vítězství. Nejtěžší situace byla pro mě asi v prvním poločase, kdy hráč Sedlčan vyslal prudkou střelu k tyči. Naštěstí se mi podařilo střelu vyrazit na roh. Ke konci zápasu byly Sedlčany nebezpečné spíše po standardních situacích, ale společně s obranou jsme to zvládli.

Dokopná byla určitě radostná, je to tak?

Dokopná se vydařila. Vždy se slaví lépe, když se vyhraje jako v tomto případě. Hlavně jsme z posledních pěti zápasů udělali dvanáct bodů, což byl také důvod k oslavám.

Skončili jste na sedmém místě, jste spokojení?

Sedmé místo je pro nás výborné umístění. Hlavně po začátku sezony, kde jsme tolik bodu nesbírali, jsme s tímto umístěním velmi spokojeni. Pořád jsme ale v polovině sezony a na jaře musíme také získávat body, abychom hráli v klidném středu tabulky.

Zdroj: Berounský deník