Fotbalový klub ČL-U Beroun vysílá do nové sezóny rekordní počet mládežnických týmů

Letní přestávková pauza mládežnických týmů oddílu ČL-U Beroun se pomalu chýlí ke svému konci a již první srpnový víkend vyběhnou nejstarší z nich ke svým prvním mistrovským zápasům v nové sezóně 2023-2024.
V jejím průběhu bude ČL-U Beroun reprezentovat historicky nejvyšší počet mládežnických mužstev, který v součtu se spolupracujícími kluby z okresu Beroun bude činit rekordních osmnáct týmů. V té právě uplynulé sezóně 2022-23 ČL-U Beroun úspěšně obhájil v licenčním řízení své zařazení do systému sportovních středisek mládeže FAČR, v kterém figuruje jako jediný klub z celého okresu Berouna.
Licencovaná infrastruktura ve dvou sportovních areálech Na Ostrově a Na Máchovně tak umožňuje celoroční rozvoj mládeže i v zimních podmínkách, z čehož mají prospěch i spolupracující kluby. Ochota a zájem s klubem ČL-U Beroun spolupracovat na rozvoji mládeže posouvá tyto kluby na vyšší výkonnostní úroveň, pro ČL-U Beroun je pak tato spolupráce dalším mezníkem v jeho rozvoji.

V uplynulé sezóně 2022-23 oddíl ČLU Beroun tak touto kooperací opět o něco posílil své dominantní postavení v rámci okresu Beroun, a to nejen svojí širokou mládežnickou základnou, ale i výsledkovým postavením napříč všemi soutěžemi. Všechny přípravkové týmy začínají trénovat na novou sezónu již v první polovině prázdnin a intenzivní příprava vyvrcholí společným soustředěním v závěru srpna. Do podzimní sezóny vstupují naše týmy mini přípravky A, B, C, mladší přípravky A, B, C a týmy starší přípravky A, B.
Zdroj: Radniční list č.8/2023