Klíčany byly nad naše síly

Po vydařeném domácím zápase s Hvozdnicí zajížděli berounští fotbalisté na okraj Prahy k nováčkovi soutěže SK Klíčany. Jednalo se o souboj celků z horní poloviny tabulky, a proto zápas sliboval pěknou podívanou.

Utkání se hrálo za silného větru a tak byl důležitý los při začátku utkání.  Ačkoliv Beroun začal po větru do slibných pozic se dostával jen velmi složitě. Bylo těžké i hodit aut tak aby hra pokračovala, v několika případech se balón po vhazování ocitl bez přičinění někoho opět v autu. Pro obě mužstva byly podmínky stejné a Klíčany se z poryvy větru vyrovnali mnohem lépe. Ve většinu času se bojovalo o střed hřiště. Beroun zahrozil Markem Horelem, když jeho střelu dobře lapil domácí gólman. Největší příležitost hostů měl na kopačce Jakub Krůta, ale nedorozumění domácích zadáků s gólmanem nepotrestal. A tak udeřilo na druhé straně. Když krásnou individuální akcí se blýskl exligový Radek Šelicha a poslal domácí do vedení 1:0.

Do druhého poločasu nastoupil Lukáš Markvart za Jirku Počtu, který po nemoci nastoupil, ale Jirka absolvoval jediný trénink před utkáním a tak raději odstoupil. Berounští hned po příchodu na hřiště inkasovali ve 47. minutě se trefil Václav Bellada 2:0 a přiblížil Klíčeny k zisku tří bodů. Třetí gól, který vstřelil Jan Předota ( velmi kuriozním způsobem )jen podtrhl to co jsem zmínil v úvodu, že Klíčany se na toto utkání připravili mnohem lépe 3:0. Beroun zbraně nesložil, ale na dobře hrající domácí to nestačilo. Zkorigovat se Berounu podařilo až v 94. minutě oslavencem Markem Horelem z penalty po faulu na Lukáše Markvart 3:1. Věřím, že po tomto utkání se budeme koncentrovat na poslední domácí mistrovské utkání a navážeme na výkony z domácího prostředí.