Mladší přípravka ,,A” se stala šampionem deštivého finálového turnaje okresního přeboru BEROUN!

Finále celé sezony mladších přípravek se odehrálo v neděli odpoledne v Hostomicích, kde byl turnaj přeložen ze Zdic kvůli počasí ze sobotního dopoledne. Finálový turnaj měl nakonec 8 kvalitních týmů, které jako nejlepší kvalifikovali z jarních skupin – ČLU BEROUN „A“, KRÁLŮV DVŮR „A“, SK CEMBRIT BEROUN „A“, ZDICE „A“, HOSTOMICE/CHLUMEC, KARLŠTEJN, KOMÁROV, SVATÁ.

Výsledky:

ČLU “A” – KRÁLŮV DVŮR “A” 4:1
Branky: Mantič, Štěpánek, Kosek, Beseda

 https://app.veo.co/matches/20240602-clu-kd-ae0eac46/
S naším tradičním rivalem jsme naštěstí díky Mantičovi z prvního útoku dali gól a v utkání jsme byli lepším týmem. Cábelíkům se podařilo vyrovnat, ale po rohovém kopu jsme se díky Štěpánkovi opět dostali do vedení. Po krásné individuální akci a dorážce své střely Kosek navýšil rozdíl o 2 góly. V závěru zápasu jsme si vedení podrželi a po střele Ondry Štěpánka ještě z dorážky na konečných 4:1 upravil Maťko Cmar. Pro nás velmi příjemný začátek turnaje.

ČLU “A” – ZDICE „A“ 3:1
Branky: Sýkora, Kosek, Sutula

https://app.veo.co/matches/20240602-clu-zdice-d55ae9f9/
V druhém zápase skupiny nás čekali neoblíbené a velmi bojovné Zdice, které vždy nabudí jejich temperamentní trenér Porsch. Opět jsme začali bojovně a brzy jsme šli do vedení. Brodan se po souboji dostal k balonu a jeho střelu k tyči ještě golman vyrazil k důraznému Sýkorovi, který otevřel skóre 1:0. O chvíli později to bylo o 2 branky.Míša Sutula napálil přímý kop prudce na bránu a z dorážky se radoval Adámek Kosek. Další gol jsme dali když ze strany Kosek nahrál brankáři Urbanovi a jeho střelu před sebe vyrazil brankář Zdic. Míša Sutula skákající dorážku napálil do břevna a míč se sporně odrazil za brankovou čáru. Rozhodčí ze své pozice přesně neviděl a tak se pokračovalo dále. Až po intervenci asistenta trenéra Zdic Vokáče, který stál za bránou se hra zastavila a díky jeho gestu fair play rozhodčí uznal gol v náš prospěch. 3:0. To se často nevidí. Zdice následně snížili po naší ztrátě a opět bylo o co hrát. Poté přišla ještě jedna sporná situace, kdy naše mužstvo přestalo kompletně hrát v domnění, že byl míč mimo hřiště a soupeř toho využil ke vstřelení branky. 3:2. Dobré ponaučení pro všechny, že hra je přerušena pouze píšťalkou rozhodčího…Nakonec jsme vítězství uhájili a brali do tabulky další 3 body.

ČLU “A” – SVATÁ 2:2
Branky: Mantič 2

V posledním utkání skupiny jsme již věděli, že postup do semifinále nás nemine. Asi i proto jsme trochu dobře hrajícího soupeře podcenili a po 2 brankách Mantiče skončil zápas remízou.

semifinále:

ČLU “A” – KOMÁROV 1:0 po penaltách
 https://app.veo.co/matches/20240602-komarov-clu-02c9a8ef/
Do semifinále jsme šli sice jako favorité, ale nic lehkého to nebylo zejména v prudkém dešti. Komárov stavěl hru zejména na důrazném obránci č.7 s neuvěřitelnou střelou, na šikovném hbitém kapitánovi a spolehlivém brankáři. Hrál se vyrovnaný fotbal, kde důležitou roli hráli oba brankáři. Komárov z přímeho kopu napálil břevno a my jsme si oddychli. Nakonec jsme byli i rádi za remízu, jelikož nás v závěru Komárov několikrát hodně zatlačil do defenzívy a několikrát nám pomohli zázračné zákroky brankáře Urbana nebo obětavé skluzy našich hráčů. Zápas skončil remízou a šlo se do peltového rozstřelu. Za nás uspěli všichni 3 první exekutoři Sýkora, Kosek i Mantič. Ve 4 kole penalt komárovský hráč č.4 trefil pouze tyč a tak se po nechytatelné bombě našeho snipera Míši Sutuly mohl začít slavit postup do finále.

finále:

ČLU “A” – CEMBRIT BEROUN “A” 2:0
Branky: Kosek 2

 https://app.veo.co/matches/20240602-match-2-6-2024-8f8475e6/

Do finále jsme šli s velkým respektem jelikož do té doby velmi výborně hrající Cembrit Beroun nenašel v turnaji žádného přemožitele a všechny porazil poměrně s přehledem. Utkání předcházela dlouhá bouřková pauza po které se muselo i přesouvat hřiště na místo, kde nestála voda. Začalo se i přes silný liják a vůbec bychom se nedivili, kdybychom po pár minutách prohrávali o dva až tři goly. Naštěsti soupeř tutovky neproměnil a naši hráči se více dostali do klidu. Mohli jsme se spolehnout na brankáře Urbana a většina našich ofenzivních akcí šla přes nesmírně houževnatě hrajícího Mantiče. Ten bohužel o chvíli později napálil v tutové šanci výborného golmana Nováka v bráně Cembritu a z následné dorážky Sýkora trefil břevno. Začali jsme být velice aktivní a prudká střela Dannyho Brodana opět skončila v náruči brankáře. Hrálo se nahoru dolu a diváci museli být nadšeni. V krátké sledu po sobě měl Adam Mantič tři tutovky, ale ve finále mu branka nebyla souzena a vždy ho vychytal brankář Novák. To mu ale nemuselo vadit, jelikož po jeho dalším výborném úniku a vyražené střele brankáře otevřel skore zápasu Adámek Kosek. 1:0. Dál se hrálo nahoru dolu a k vidění byly pěkné kombinace a Cembrit získával postupně lehkou převahu. Nakonec se ale vyplatil náš tlak na obranu soupeře a po nepřesném odkopu brankaře přímo proti noze Adama Koska jsme všichni sledovali jak balon z 20 m krásné přes padajícího brankaře zapadl do brány. 2:0. Naštěstí jsme nezačali pouze bránit a stále jsme pokračovali v aktivní hře a napadání. Do konce zápasu jsme Cembrit kromě jedné nebezpečné střely k ničemu nepustili a v závěru jsme mohli ještě navýšit vedení, kdy trefil tyč zcela vyčerpaný Mantič a o chvíli později zazdil svou tutovku Bernie Beseda. Vítězství jsme si pohlídali a po konečném hvizdu rozhodčího na sebe kluci s ohromnou radostí naskákali.

Vítězství v celé okresní soutěži OFS nás posunulo do krajského finále 16.6 ve Vlašimi, kde samozřejmě nechceme zklamat. Úspěch je jen vývrcholením celoroční dřiny všech hráčů a trenérů, které neustále podporuje úžasná parta našich našich maminek a tatínků !!!!

Mohlo by se Vám také líbit..