Penaltové vítězství nad Jílovištěm

Nedaleké Jíloviště bylo dalším soupeřem áčka v krajském přeboru. Nakonec se rozhodovalo až na penalty a ty v letošní sezoně zvládáme velmi dobře.

Zahajující sestava: Šebek – Krčma, Ježek, Počta, Vopěnka – Duchoň, Grajcar, Pipiška, Horel, Marek – Krůta. Na střídání: Hosnedl, Hrdlička, Šmíd, Štrougal.

Od samého začátku kombinovalo lépe mužstvo Jíloviště. Postupnou kombinací se snažilo překonat domácí obranu. To se jim však nedařilo, domácí obrana stála pevně. Hosté se tak dostali v prvním poločase do několika nebezpečných šancí. Jíloviště hrozilo nebezpečnými centry do vápna, kde se několikrát dostali k zakončení. U domácích několikrát stálo štěstí, nebo zakončení zlikvidoval pohotový Šebek v brance. Domácím se podařilo několik dobrých brejkových šancí, do zakončení se ale díky nepřesnosti finálních přihrávek dostali jen párkrát. Největší šanci měl Horel po vyběhnutí hostujícího golmana daleko ze své svatyně. Dobrým napadáním ho Marek dostal do problémů, odražený míč se dostal k Horelovi. Ten se snažil pohotově zakončit, ale rána z úctyhodné vzdálenosti mířila vedle.

Do druhého poločasu nastoupili berounští sebevědoměji a začali lépe kombinovat. Hra se vyrovnala a téměř celý poločas se hrálo bez výrazných šancí. Až v závěru utkání skórovala obě mužstva. Jako by se domluvila. Nejprve výborně prodloužil hlavou míč Hrdlička mezi stopery na nabíhajícího Horela a ten už si s vyběhnuvším brankářem věděl rady. Míč si poslal kolem něj do volného prostoru a než stihl zakončit, ocitnul se na zemi – pentala a ŽK, dle nového pravidla o dvojím potrestání. K penaltě se postavil sám faulovaný a nedal brankáři šanci – 1:0. Do konce utkání zbývalo deset minut. Domácí se již viděli v kabině s tříbodovým ziskem. To si ale postavil míč k rozehrání standartní situace Kočí, nacentroval do vápna, kde míč bez jediné teče skočil a zaplul na zadní tyč Šebkovi branky – 1:1. Zbytek utkání už se dohrál v klidu s očekáváním penaltového rozstřelu.

Penalty jsme si letos již procvičili v Rakovníku a proto jsme věřili v úspěch. Ten se dostavil především díky skvělým zákrokům Šebka, který nevpustil za svá záda ani jeden penaltový pokus hostí. Získali jsme tak další bod.

V příštím kole zajíždíme na hřiště v Brandýse nad Labem, kde se hraje již od 10:15 hod. BEROUN DO TOHO!!!