Vítězné tažení staré gardy skončilo těsnou finálovou porážkou!

Na pozvání berounského partnerského města Goslar.de a sportovního klubu SV Hahndorf 1920 – Herrenmannschaften se o uplynulém víkendu zúčastnilo mužstvo Staré gardy Český Lev – Union Beroun tradičního turnaje v malé kopané v německém Hahndorfu. 
 
Po pátečním příjezdu a večeři mužstvo absolvovalo návštěvu historického centra města se starobylou architekturou, které je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Závěr pátečního programu doplnilo příjemné posezení s našimi hostiteli, za což děkujeme především Norbert Schecke a Marvin Voges .
 
Sobotní den patřil fotbalovému turnaji v malé kopané, které pořádal sportovní klub SV Hahndorf 1920 – Herrenmannschaften a zúčastnilo se ho deset mužstev.
Ta byla rozdělena do dvou skupin, v kterých se hrálo systémem každý s každým. Ve skupině “A” náš tým po třech výhrách a jedné remíze bezpečně ovládl první postupové místo, navíc bez jediné obdržené branky. Do následného semifinálového duelu s domácím RC Germania Hahndorf pak vstoupil náš tým impozantně a rychle se ujal dvougólového vedení. A i když se soupeř nevzdal a v závěru snížil, uhájil náš tým bezpečný postup do finálového klání.
 
Do něho postoupil i celek DAS BESTE AM NORDEN, v kterém turnaj odehráli i někteří hráči, kteří byli v závěru loňského roku na přátelském utkání v Berouně.
 
Samotné finále začalo naším náporem, kdy jsme v rychlém sledu neproměnili samostatný nájezd a orazítkovali soupeřovu tyč. Bohužel zhruba v polovině utkání jsme inkasovali smolný gól, na který už jsme ve zbytku utkání nenašli odpověď a po dlouhém dni v úmorném vedru už nám v závěru zápasu chyběla i potřebná energie.
 
Přes počáteční zklamání z prohry je i celkové druhé místo pro SG Český Lev – Union Beroun nesporným sportovním úspěchem. Hráči našeho týmu zde nastupovali proti o jednu, či o dvě generace mladším hráčům a jejich fotbalové umění sportovně ocenili všichni účastníci při závěrečném ceremoniálu a na následném tzv. třetím poločasu.
 
SG Český Lev – Union Beroun děkuje Město Beroun za podporu při zajištění dopravy na turnaj, partnerskému Goslar.de za pohostinnost a přátelské přivítání, Norbert Schecke a Marvin Voges za péči a doprovázení našeho mužstva po celé tři dny jeho pobytu a těšíme se opět na viděnou.
 
Turnajové výsledky mužstva:
Základní skupina :
SG ČLU Beroun – 1. FC Blauer Flamingo 1:0
Branka: Hosnédl
SG ČLU Beroun – SV Hahndorf Fussball-Mix
Branka: Brodan
SG ČLU Beroun – Rautenfreunde 1:0
Branka: Hosnedl
SG ČLU Beroun – FC Ping-Pong 0:0

Semifinále:
SG ČLU Beroun – RC Germania Hahndorf 2:1
Branky: Beňo, Hosnédl

Finále:
SG ČLU Beroun – DAS BESTE AM NORDEN 0:1

Mohlo by se Vám také líbit..