Dorost U17 vybojoval 2. místo na Budweis Cupu 2023

Minulý víkend se dorost U17 za podpory města Beroun zúčastnil mezinárodního turnaje Budweis Cup 2023, který se konal jak již název napovídá – v Českých Budějovicích. Parta kolem Michala Davida a Petra Dochtora si na kvalitně obsazeném turnaji nevedla vůbec špatně!

Jak dvoudenní turnaj probíhal vám přiblíží Michal David – trenér U17.

První den (sobota):
,,První zápas prohra 1:2 s Polským týmem Dyskobolia Grodzisk, kde jsem vedli 1:0 ještě 7min. před koncem, kdy po faulu na Ondru Davida proměnil PK Honza Šmíd. Bohužel jsme pak udělali dvě chyby a dostali dva zbytečné góly.

Druhý zápas proti TJ Moravan Lednice jsme vyhráli 2:0, po pěkné akci Andriie Doroshenka se trefil Ondra David. Druhý gól přidal Matouš Mudrák, který se zbavil dvou hráčů a nedal brankáři šanci.
Třetí zápas proti SKP České Budějovice jsme nesměli prohrát, pokud jsme se chtěli dostat mezi čtyři nejlepší týmy. A po výhře 3:1 se nám to povedlo. Skóre otevřel z 25 metrů bombou za tyč Lukáš Kůsa, po přihrávce Vildy Kubrichta. Druhý gól po centru Ondry Davida rozvlnil síť nechytatelnou hlavičkou Vilda Kubricht. Pak jsme dostali zbytečný gól, opět pochybě obránců. Šanci jsme měli až v nastaveném čase, kdy zahrávali Kuba Sklenář nakrátko roh na Ondru Davida, který chtěl míč udržet do konce zápasu u rohového praporu, ale vyrazili na něj čtyři hráči od branky a před brankářem zůstali neobsazený dva hráči na které směřoval centr a Andreii Doroshenko proměnil na 3:1.
Zítra hrajeme semifinále proti rakouském týmu SV Grödig od 12:20h. 

Dneska to herně nebylo ono, ale urvalo se to.”

Druhý den (neděle):
,,V semifinále proti rakouském týmu SV Grödig gól nepadl, šance jsme měli, ale muselo se rozhodnout na pokutové kopy. V nich nás podržel v brance Kuba Novák, který chytil hned tři. 

Radost nám po výhře trochu zhořkla, protože rakouský soupeř prohru neunesl a nechutným způsobem nás fyzicky napadl. Pořadatelé toto bohužel nezvládli. Tým byl ihned vyloučen z celého turnaje.
Ve finále jsme nastoupili proti polském Dyskobolia Grodzisk, který porazil domácí Malše Roudné 1:0.
V zápase za velkého vedra jsme se nedostali do hry a musíme uznat že soupeř byl zkrátka lepší. Opět jsme dostali gól po chybě v obraně a pak už se soupeř nikam nehnal, udržoval, nechával se několikrát ošetřovat a v závěru, kdy jsme hru otevřeli jsme dostali z brejku druhý gól.
Druhé místo není špatné, ale nebylo to ono, protože víme, že umíme hrát lepší fotbal. V prvním utkání se zranil Ondra Holeček, někteří byli nachlazení, ale musím všechny pochválit!”

Super výsledek a těšíme se na sezónu 2023/2024!
Děkujeme městu Beroun za finanční podporu!

Mohlo by se Vám také líbit..