Z Čížové se vracíme bohužel s prázdnou!!!

TJ Sokol Čížová – Český lev-Union Beroun 3:1 (0:1) Branky: 48. Janda, 67. Jirouš (pen.), 85. Krasnyanyk – 15. Sklenář (pen.). Rozhodčí: Čechlovský – Braun, Jansa. Delegát: Bláha. ŽK: 0:2 (Krčma, Poslední). Diváků: 100.

Čížová byla proti nováčkovi z Berouna, který postoupil do divize ze třetího místa Středočeského přeboru, velkým favoritem. Zkušenosti a převahu dokázala zúročit až po přestávce, kdy zvrátila skóre z 0:1 na 3:1. Beroun uhrál venku všehovšudy jen tři body, ale celý první poločas, někdy i se štěstím, odolával útokům Čížovských. Středočeši z první vážnější šance šli do vedení. Po trestném kopu se řítil za míčem Soukup, po kontaktu s brankářem Novákem skončil na zemi a sudí bez váhání nařídil pokutový kop. Domácí marně protestovali, Lukáš Sklenář technickou ranou poslal míč levačkou k levé tyči – 0:1. Na druhé straně se několikrát zapotil brankář Šebek. Jiroušův trestný kop z ideální pozice skončil jen na zdi, neujala se ani Jandova střela, když zůstal za vybíhající obranou. Jirouš po perfektně zahraném trestňáku Dvořáka zkoušel místo zakončení ještě přihrávat. Hosté hrozili rychlým přechodem do útoku a po jednom z nich se ocitl zcela sám před brankou Soukup, ale pálil jen do Nováka. Velkou šanci měl na noze berounský Pelikán, ale střílel těsně vedle. Poločasové snažení Čížové zakončila střílená přihrávka Dvořáka na zadní tyč, na kterou Jirouš jen o kousek nedosáhl. Přestávka domácím prospěla. Od úvodního hvizdu byli aktivnější a již po třech minutách vyrovnal kapitán Petr Janda. Po hodině hry měli výhodu penalty i Čížovští, faul Berounských potrestal dvanáctým podzimním gólem Martin Jirouš. V závěru hosté otevřeli hru a Ihor Krasnyanyk pečetil vítězství Sokola třetí brankou.

Zdroj: jihočeský fotbal

Foto : Jan Škrle