Hektická výhra na úvod sezony

V úvodním kole OP mužů přivítal náš “B” tým na Ostrově celek TJ Sparta Podluhy.

Při pohledu na zahajovací sestavy byl patrný velký věkový rozdíl mezi oběma týmy, když věkový průměr domácího výběru činil 18 let. Hosté naopak přijeli se zkušenými hráči, v čele s ex-berounským Michalem Veselým a dalšími hráči, kteří prošli celky Hořovic nebo Komárova.

Samotný zápas pak odstartoval náporem našich mladíků, kteří šli i brzy do vedení, po pěkné akci Šmíd, Komenda a zakončující Kůsa. Navýšit jejich náskok mohl poté dvakrát Čenda Černík, ovšem ani v jedné situaci se mu nepodařilo skórovat.

V následujících minutách na sebe také dvakrát upozornil Ibrahim, který zakončil nejprve těsně vedle tyče hostující branky, aby následně hlavičkoval sám v malém vápně pouze doprostřed branky.

Poté o sobě dali vědět také hosté. To Veselý vykouzlil z rohu hřiště přesný centr do našeho pokutového území, ale Malec dokázal vytěsnit soupeřovo zakončení s gólovými parametry.

Nicméně v konci poločasu se hostům podařilo dvěma góly v rychlém sledu otočit výsledek ve svůj prospěch. Nejprve zkušeně využili naší nedůslednosti při obranném rohu a následně jsme krkolomně řešili naší rozehrávku z autu. Hostující Veselý nás po ní zkušeně dostal pod tlak a následný samostatný nájezd vyřešil gólově na poločasových 1:2.

V druhé polovině hry jsme viděli snahu domácích mladíků zvrátit utkání na svojí stranu, ale v koncovce se jim hrubě nedařilo. V gólových pozicích se několikrát prostřídali všichni útoční hráči, ale realizace zakončení nebyla dobrá.

Hosté se s postupem času také už zaměřovali pouze na obrannou stránku, čímž domácí nutili hrát pouze do plné obrany.

Rozhodujícím faktorem se pro konečný výsledek tak stalo střídání v 75. minutě, kdy domácí stáhli ze hry jednoho z obránců a naopak zvýšili počet útočných hráčů.

Tento tah domácí lavičky mohl být ale potrestán hosty takřka vzápětí , když se hnali po ztrátě domácích do rychlého brejku. Ovšem nezvládli samotnou finální fázi, když sami sebe vystavili do ofsajdu.

Tento moment i tak odstartoval hektických posledních 10 minut řádného času. Domácí se stále tlačili dopředu a po jednom ze závarů před brankou hostů se dostal míč do strany na Komendu, který našel centrem na zadní tyči Kůsu, který hlavou zatloukl míč do sítě – 2:2.

A neuplynuly snad ani tři minuty a domácí šli do vedení, když opět hráč zápasu – Lukáš Kůsa využil skvělého represinku několika spoluhráčů a trefil nádherně do šibenice – 3:2. Tím se role otočily a najednou to byli hosté, kteří museli hrát a pokusit se alespoň o vyrovnání.

Přeskupily tak své řady a po celý zbytek zápasu, včetně dlouhého pětiminutového nastavení, posílali do vápna domácích nepříjemné dlouhé míče. Ovšem všechny tyto pokusy, i přes zřejmou fyzickou nevyrovnanost, domácí odvrátili a zaslouženě si připisují první tři body.

Jak to viděl trenér “B” týmu M. Pech? ,, Pro některé naše mladé hráče to byl první soutěžní zápas za dospělé, takže mají na co vzpomínat. Jinak musím hráče pochválit určitě za nasazení a ochotu plnit své úkoly po celý zápas a nakonec za to byli i odměněni. V poločase sami dobře věděli, co se nám nepovedlo hlavně takticky řešit a věřím, že tohle budeme schopni v průběhu soutěže odstraňovat, abychom se mohli posouvat dále.  Co se hattricku Lukáše Kůsy týče, tak byl v tom závěru jednou z variant na střídání.  Nakonec v jeho prospěch rozhodl X faktor, který se opravdu v tom závěru projevil a hattrick mu všichni přejeme.“