Derby jasnou záležitostí!!!

Ve třetím kole došlo na derby mezi domácím Cembritem a rezervou Českého lva Beroun. Zápas přinesl bezbrankový první poločas, brankostroj ve druhém poločase a sanitku, která potěšila hlavně nejmenší fanoušky. Festival neproměněných šancí. Hned od začátku byly oba týmy hodně aktivní a dalo by se říct, že domácí byli o malinko aktivnější a hned po dvou minutách si vypracovali dobrou příležitost v podobě střely z úhlu Zedníkem. Následovalo několik dobrých střeleckých pokusů,ale chytající Ježdík byl hodně pozorný. Postupem času přebírali iniciativu hosté a zejména Bednárik se dostával do velkých šancí, ale buďto byl na místě Ilko nebo neměl dobrou mušku. Do dobrých šancí se dostával i jeho spoluhráč Novák, ale jeho čas měl teprve přijít. Sedm branek a sanitka. Do druhé půle vlétli hosté jako uragán. Hned po dvou minutách Rigo prostrčil do vápna na Šikanedra, ten si položil Ilka a elegantně ho přehodil-0:1. Hned po rozehrávce obrali hosté o míč domácího záložníka, následovala série střel, až vše propálil Novák-0:2. Deset minut na to přišla další pohroma pro domácí. Letní posila Grajcar posílal dlouhý pas do vápna, ale hned po kopu se v bolestech sesunul k zemi a nevypadalo to s ním dobře. Záhy se potvrdilo, že to bude vážnější zranění. Za potlesku všech přítomných opustila domácí čtrnáctka hrací plochu na nosítkách a čekalo se na sanitku. Hra pak z atraktivity přešla do šedého průměru a zejména hostující gólman byl naprosto bez práce. Za to hosté hru zjednodušili a začli se trefovat i z dálky. Jako když napřáhl v 67.minutě Novák a dal svoji druhou branku v zápase-0:3. Domácím se podařilo hned vzápětí poprvé a naposledy dobýt hostující branku. Nápravník si poradil se dvěma obránci a překvapil Ježdíka na přední tyči-1:3. Hosté i nadále kontrovali hru a pomohl jim i jinak jindy skvěle chytající Ilko, když z dálky propustil nepříliš prudkou střelu Frydrycha-1:4. Šest minut před koncem dovršil hattrick Novák-1:5. A tečku za utkáním udělal v 90.minutě Novosad-1:6.

Sestavy: Cembrit BerounJ. Ilko [-] – V. Zedník [-] , R. Szalai [-] (74. R. Paluska [-] ) , R. Grajcar [-] (56. Z. Nápravník [-] ) , D. Novotný [-] , J. Landa [-] , F. Šťastný [-] , L. Helebrant [-] (69. M. Beňo [-] ) , R. Beňo [-] , O. Petráš [-] , T. Veselý [-] (81. O. Uksa [-] )

Český Lev – Union Beroun BJ. Ježdík [-] – P. Frydrych [-] , M. Novák [-] , P. Vopěnka [-] , J. Tlamsa [-] , J. Šikanedr [-] , I. Novosad [-] , A. Rigo [-] , N. Bednárik [-] (74. M. Trnka [-] ) , P. Pilnáček [-] (86. D. Fořtl [-] ) , L. Podzemský [-]

Branky68. Z. Nápravník – 47. J. Šikanedr , 48. M. Novák , 67. M. Novák , 74. P. Frydrych , 84. M. Novák , 90. I. NovosadŽK: 18. J. Landa , 35. R. Szalai , 63. Z. Nápravník , 79. R. Paluska – 37. M. Novák , 71. J. Šikanedr , 79. L. Podzemský

Autor: Lukáš Juppa